Kolejne spotkanie z liceum Tokyo Jogakkan

Choć na kolejną wymianę z Japonią musimy jeszcze chwilę poczekać, nasze relacje pomimo dzielących nas kilometrów nie ustają.
Wczoraj już po raz trzeci odbyło się spotkanie online z liceum Tokyo Jogakkan.
Głównym tematem spotkania była sytuacja w objętej wojną Ukrainie. Licealistki klas 3 LO wraz z uczennicami, które dołączyły do naszej szkoły z Ukrainy przygotowały prezentację “Two Nations One Cause”. Dziewczyny opowiedziały licealistkom z Japonii o pomocy świadczonej przez Polskę, ale także naszą szkołę dla uchodźców oraz żołnierzy walczących o wolność. Temat trudny i nie obyło się bez wzruszeń. Ale był też czas na śmiech, pytania o szkolne zwyczaje, polskie specjały kulinarne i mini lekcję języka japońskiego.
Na rezultaty musimy jeszcze trochę poczekać. Kto wie może niebawem uda się poćwiczyć wymowę podczas spotkania na żywo.
Dziękujemy liceum Tokyo Jogakkan za wspaniały czas! 
Do zobaczenia wkrótce!