Rekomendacje

Nazaretanki mają to „coś” w sobie, czym ujęły nas rodziców i nasze córki.

To „coś” to doskonała kadra pedagogiczna, której zależy na uczniu. To bardzo dobra i życzliwa atmosfera w szkole. To również to, że w szkole jest dyscyplina i obowiązuje pełne umundurowanie. To wysoki poziom nauczania i pomysł na prowadzenie ciekawych i niebanalnych lekcji.

To „coś” to ogromne poza szkolne możliwości rozwoju uczennic w kraju i za granicą, wymiany, stypendia. To również bogata oferta dla rodziców (spotkania rodzinne, małżeńskie, bale i pikniki).

Czujemy ogromne wsparcie ze strony szkoły w wychowaniu naszych córek jak i poczucie bezpieczeństwa, że wartości które wyznajemy są spójne i zgodne z tym co głosi i wyznaje Szkoła.” –

– Iwona i Krzysztof Giedzińscy

Rodzice Weroniki, Rozalii i Gabrieli (uczennic Nazaretu) , w szkole od 2015 roku

——————————————————-

Szkoła Sióstr Nazaretanek to więcej niż szkoła ! To dom, wspólnota i poszukiwanie mądrości w stuletnich murach bogatych duchem. 😊” –

– Agnieszka i Jan Maria Jackowscy

Rodzice Zosi ( uczennicy Nazaretu 2015 – 2018 ) i Helenki ( uczennicy Nazaretu od 2016r), w szkole od 2015 roku.

——————————————————-

Szkoła Sióstr Nazaretanek to miejsce wyjątkowe ! Nasze córki przekonały się o tym, kiedy po „sztormach i burzach” zawinęły do tego portu. Okazało się, że to był początek odkrywania dla nich niezwykłych horyzontów… zarówno gimnazjum, jak i liceum to kurs na dojrzałość i droga ku dorosłości. Tu nabrały „wiatru w żagle”, bo otrzymały siłę do budowania wiary w swoje możliwości ! 

W tej szkole nie ma „wyścigu szczurów”, nauczyciele pracują na mocnych stronach uczniów i uczennic. To budzi w nich  motywację, aby „chciało się chcieć”, aby przekraczać własne ograniczenia !

Każdy powinien mieć swój przylądek Horn, miejsce, gdzie dzięki podjętemu ryzyku, staje się pełnowartościowym człowiekiem. Nazaret  wydaje nam się takim przylądkiem, a Kadra nauczycielska  doskonałym Kapitanem.

 Tylko tu możesz wypłynąć z  zacisznego  portu  i poczuć się  znakomitym  żeglarzem. Tylko tu możesz  obrać właściwy  kurs w swoim  życiu ! Pomyślnych wiatrów !” –

– Urszula i Piotr Jasiniewscy,

Rodzice Kasi, Oli i Tosi (uczennic Nazaretu) , w szkole od 2015 roku

———————————————————

Wstąpienie w szeregi Nazaretu było przełomowym momentem w życiu dla naszej starszej córki, jak i dla całej naszej rodziny. Pobyt w gimnazjum, a później w liceum dał jej możliwość poznania siebie i swoich możliwości, nawiązania trwałych przyjaźni i rozwijania talentów, a przede wszystkim bardzo pomógł przejść trudny okres dojrzewania i poszukiwania swojej tożsamości. Nazaret nie tylko edukuje w atmosferze szacunku i przyjaźni, ale również pokazuje młodym ludziom wartości, które budują ich kręgosłup moralny na całe życie. Młodsza córka od pierwszego dnia pokochała szkołę podstawową, teraz jest niepocieszona, gdy nadchodzi weekend i tęskni do swoich koleżanek i kolegów, a przede wszystkim do ukochanej siostry Nikoli.

Nazaret zaopiekował się całą naszą rodziną i czujemy się tutaj bardzo dobrze. Polecamy wszystkim rodzinom ! ”

– Ewa i Mirosław Król

Rodzice Oli i Natalki (uczennic Nazaretu), w szkole od 2015 roku.

———————————————————————–

W Nazarecie jest przyjazna atmosfera skłaniająca do nauki i rozwoju osobistego. Dobrze wykształcone grono pedagogiczne z pasją przekazuje wiedzę a w razie potrzeby pomaga pokonać trudności. Przyjaźnie zawarte w Nazarecie zostają na lata. Nazaretanki- absolwentki, zawsze i wszędzie, niezależnie od wieku będą się wspierały bo tworzą jedną rodzinę.”-

– Aleksandra i Adam Lisowscy

Rodzice Agaty , w szkole w okresie 2015 – 2018r

———————————————————————–

Wybór szkoły Nazaretanek dla naszych dzieci był strzałem w dziesiątkę. Jedna z naszych córek skończyła właśnie liceum, zdając bardzo dobrze maturę. Bardzo nas cieszy, że nauczyła się płynnie mówić po angielsku, chociaż wcale nie była w klasie IB i nie musiała chodzić na żadne korepetycje i dodatkowe kursy doszkalające 🙂

Druga córka będzie kontynuować naukę w drugiej klasie. Nauczyciele, faktycznie starają się mieć indywidualne podejście do każdej uczennicy. Jest to też miejsce bezpieczne od różnych skrajnych ideologii, które w ostatnich czasach zaczynają się niestety pojawiać również w szkołach…

Genialnie wypaliła idea powstania podstawówki z klasami męskimi – posłaliśmy tam swojego syna, który będzie w tym roku kontynuował naukę w klasie trzeciej. Szkoła świetnie wspiera jego rozwój na wszystkich poziomach, które są potrzebne młodemu człowiekowi: od intelektualnego przez fizyczny aż po duchowy. No i ważne jest, że nasze dzieci czują się w Nazarecie dobrze. Szczerze polecamy!”

Magdalena i Grzegorz Skrzeczyńscy –

Rodzice Doroty, Małgosi i Jasia ( uczniów Nazaretu ), w szkole od 2016r.

———————————————————————–

Nasze dziewczynki są w Nazaretankach od kilku lat, starsza córka ukończyła Gimnazjum, obecnie jest w drugiej klasie Liceum, młodsza córka jest w klasie piątej Szkoły Podstawowej. Szkoła Sióstr Nazaretanek to wspaniałe miejsce, w którym nie tylko jest rodzinna atmosfera, bardzo wysoki poziom nauczania, ale również indywidualne podejście do ucznia.”-

– Małgosia i Arkadiusz Wójtowicz

Rodzice Magdy i Ady ( uczennic Nazaretu ) w szkole od 2015r

———————————————————————–

REKOMENDACJE i PODZIĘKOWANIA UCZENNIC :

Jestem przekonana, że gdyby nie szkoła i fantastyczni nauczyciele, których spotkałam przez 3 lata mojego pobytu w Nazarecie, nie byłabym tu, gdzie teraz jestem. To dzięki tej szkole ogromnie poszerzyłam swoje horyzonty, zobaczyłam jak wiele możliwości i drzwi stoi przede mną otworem i niesamowicie się rozwinęłam. Czas spędzony w Nazarecie to czas, kiedy nauczyłam się podejmować odważne decyzje i być zawsze otwartą i ciekawą świata. To tutaj miałam szansę rozwinąć moją miłość do języka polskiego i historii, pogłębiać swoją wiedzę i pracować nad swoim charakterem.”

Maria Bilwin, matura 2017

Kierunek studiów: prawo, Uniwersytet Bristolski, Wielka Brytania

———————————————————————–

Szkołę sióstr nazaretanek wspominam zawsze z wielką sympatią. Choć początki liceum były dla mnie trudne, znalazłam w szkole wszystko, czego potrzebowałam. Przez wyzwania związane z nauką w klasie IB pomogli mi przejść wszyscy nauczyciele i dobrze zgrana klasa. A co najważniejsze, w środowisku Nazaretu czułam się również spokojna o moje wykształcenie w wartościach, które są dla mnie ważne.”

Zofia Satkowska, matura 2016

Kierunek studiów:

  • Polonistyka, specjalizacja: Literatura i kultura polska w perspektywie europejskiej i światowej, Uniwersytet Warszawski.
  • Studia filologiczno-kulturoznawcze, Uniwersytet Warszawski

———————————————————————–

Miejsca tworzą ludzie, i to właśnie oni świadczą o wyjątkowości Nazaretu. Do tej pory, mimo studiowania w różnych miastach (a nawet krajach) utrzymuję stały kontakt z moimi przyjaciółkami ze szkoły. Z wielką sympatią wspominam nauczycieli, których uważam za największy atut Nazaretu i najchętniej obdarowałabym tytułem Dydaktyków Stulecia. Dzięki ich wsparciu i świetnemu przygotowaniu do matury dostałam się na wymarzony kierunek i mogę robić to co zawsze chciałam.”

Ewelina Truszkowska, matura 2016

Kierunek: lekarski, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

———————————————————————–

W Tej szkole nie tylko przekazuje się wiedzę, w tej szkole przekazuje się wartości i uczy jak żyć. W najtrudniejszym momencie mojego życia i w najtrudniejszym wieku otrzymałam w Tej szkole wszystko czego potrzebowałam wsparcie, zrozumienie i ciepło. To dzięki Siostrom i Nauczycielom jestem dzis odpowiedzialnym, otwartym i mam nadzieję dobrym człowiekiem. Zawsze będę dobrze i ciepło wspominać lata Tam spędzone, a mam nadzieję w przyszłości będzie się Tam uczyć moja córka.”

– Magdalena Wójcicka , absolwentka Nazaretu