Zaśpiewajmy razem
dla pokoju, dla świata
#weareUkarine

Wojna w Ukrainie wciąż trwa. Niezmiennie słyszymy o trudnych wydarzeniach, które mają tam miejsce. Jednak z Ukrainy płynie też niezwykła nadzieja i wiara w to, że razem możemy zdziałać wiele, że razem stajemy się silniejsi i nie do pokonania. Chcemy przyłączyć się do tego protestu przeciwko wojnie. Chcemy nieść nadzieję i wiarę w to, że nastanie pokój, bo tylko razem możemy zdziałać więcej. Chcemy pokazać, że niezależnie skąd jesteśmy, skąd pochodzimy, gdzie toczy się nasze życie, gdzie jest nasz dom, nasz szkoła mamy jeden cel – „pokój w Ukrainie, pokój na świecie”.

Pomysł na tę niezwykłą inicjatywę powstał w momencie, kiedy jedna z naszych licealistek pochodzenia ukraińskiego, w pierwszych dniach wojny zdecydowała się wrócić razem z mamą na Ukrainę, aby pomagać swojej rodzinie. Nasze uczennice w ramach wsparcia i solidarności postanowił nagrać swoją wersję piosenki „We are the World”. Ale to nie koniec.
Korzystając z możliwości, jakie dają nowe technologie, nagrały piosenkę wspólnie z rówieśnikami z całego świata. W akcję zaangażowały się m.in. szkoły z Ghany, Włoch, Australii czy Filipin.

Tak powstał pierwszy teledysk, zachęcamy do obejrzenia:

DOŁĄCZ DO NASZEJ AKCJI!

To bardzo proste!!!
Razem z klasą, grupą przyjaciół, znajomych, rodziną lub solo nagrajcie video z Waszym wykonaniem piosenki „We are the world” i prześlijcie je do nas na adres: weareukraine@nazaretanki.edu.pl

21 września w Międzynarodowy Dzień Pokoju odbędzie się premiera teledysku przygotowanego
ze wszystkich nadesłanych nagrań.
Pokażmy, że razem mamy siłę, aby przeciwstawić się złu, że każdy ma prawo żyć w pokoju, bezpieczeństwie i wolności.
Udowodnijmy, że głos tysięcy młodych osób jest ważny!