Powitanie dyrektora

Serdecznie witam Państwa w Szkole Podstawowej Sióstr Nazaretanek z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz w  Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Nazaretanek z Oddziałami Międzynarodowymi.

Nasze szkoły położone są w samym sercu Warszawy, tuż przy Łazienkach Królewskich, w pięknym, zabytkowym budynku mieszczącym 100-letnią historię nazaretańskiej edukacji w Warszawie. 

Szkoły Sióstr Nazaretanek w Warszawie to miejsce, gdzie każda młoda osoba może wzrastać w wartościach katolickich, odnajdując Boga w codzienności.

Staramy się, aby tak jak w Świętej Rodzinie, zwyczajność, prostota i troska o każdego, były obecne w naszej społeczności szkolnej. Cechą charakterystyczną wychowania w Nazarecie  jest troszczenie się o indywidualny rozwój i wzrost każdego ucznia. Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z uczniami i ich rodzicami rozpoznawać potencjał, zdolności i potrzeby dzieci i młodzieży. Wspólnie tworzymy atmosferę akceptacji, dobroci i życzliwości, w której wszyscy mogą rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Ogromną wartością szkoły są nauczyciele, którzy swoim oddaniem, poświęceniem i wysokimi kwalifikacjami zapewniają bardzo dobrą jakość kształcenia w przyjaznej atmosferze. Dzięki wysiłkom naszej kadry wychowujemy mądre, tolerancyjne, otwarte na świat osoby. Jesteśmy dumni, że absolwenci szkoły podejmują studia na najlepszych uczelniach w Polsce i zagranicą. Bardzo cieszy nas, iż młodzież kończąca szkołę dołącza do grona absolwentów i chętnie utrzymuje dalej kontakt ze szkołą i nauczycielami oraz, że jest dumna z dołączenia do nazaretańskiej rodziny.

Jesteśmy szkołami otwartymi na świat i środowisko międzynarodowe. Trafiają do nas uczniowie z różnych krajów (Niemcy, Wielka Brytania, Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Szwajcaria, Chiny).  Niezależnie od pochodzenia,  młodzi ludzie dorastają u nas w poczuciu wzajemnego zrozumienia i szacunku.

Zapraszam Wszystkich zainteresowanych szkołą do kontaktu z nami i poznania nas.

siostra Karolina Łuczak 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek
z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz
Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Międzynarodowymi.