Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie (Mokotów)

Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z Oddziałami Międzynarodowymi w Warszawie to katolicka, żeńska szkoła, która łączy tradycję z nowoczesnością. Do liceum żeńskiego zapraszamy dziewczny, które chcą zdobywać wiedzę poznawać siebie, lepiej rozumieć świat i odkrywać Boga w codzienności. Nauczyciele dbają, by uczennice rozwijały nie tylko swoje możliwości intelektualne i talenty, ale także kształtowały charaktery. W naszym liceum z internatem uczennice nie są anonimowe, każdą wspieramy w dążeniu do wyznaczonego celu.

Wysoki poziom edukacji dopełniamy dbałością o poszanowanie najważniejszych wartości.

Co nas wyróżnia:

• Trzy ścieżki edukacyjne:
    • klasy ogólne;
    • klasy dwujęzyczne – zgodnie z wytycznymi MEiN;
    • program matury międzynarodowej IB DP (III-IV LO) poprzedzone autorskim programem wstępnym opartym na wymaganiach polskiej podstawy programowej, tzw. pre – IB (I-II LO).
  • Indywidualny wybór przedmiotów rozszerzonych od początku klasy II.
  • Zwiększona liczba godzin z obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych, w tym z języka angielskiego.
  • Profesjonalna kadra pedagogiczna – wielu naszych nauczycieli posiada podwójne wykształcenie, doktorat lub ukończyło studia za granicą, niektórzy także są przewodniczącymi komisji egzaminacyjnych (Team Leaders) oraz egzaminatorami IB.
  • Rosnące grono absolwentek studiujących na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Medyczny, SGH, Politechnika, Cambridge, Oxford, St. Andrews, Edinburgh).
  • Współpraca międzynarodowa, owocująca możliwościami uczestnictwa w:
    • wymianach  m.in.: Japonia, Węgry
    • rocznym stypendium w USA.
  • Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych: warsztaty, koła naukowe, wyjścia do opery, teatru.
  • Komfortowe warunki – małe grupy z podziałem przedmioty rozszerzone (5-15 osób w grupie).
  • Działania w zakresie wolontariatu wspierające wiele wartościowych i ciekawych inicjatyw.
  • Szkolny Klub Debatancki z wieloma sukcesami w turniejach odbywających się zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
  • Doradztwo zawodowe.
  • Współpraca z organizacjami wspierającymi rekrutacje na uniwersytety w Polsce i za granicą.
  • Praktyki oraz staże na IBB PAN.
  • Pełna opieka specjalistyczna: psycholog, pedagog, socjoterapeuta.
  • Stała opieka medyczna: w szkole codziennie jest pielęgniarka, a raz w tygodniu lekarz.
  • Internat dla uczennic spoza Warszawy (pokoje 1 lub 2 osobowe).

Zajrzyj na naszego facebooka Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie.

Zobacz również ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz wymianę międzynarodową.

Przejdź do Rekrutacji i sprawdź ofertę cenową naszej szkoły średniej w Warszawie Mokotów.