OFERTA

Liceum Ogólnokształcące oraz Program Matury Międzynarodowej IB DP

Wysoki poziom edukacji dopełniamy dbałością o poszanowanie najważniejszych wartości. W Nazarecie zdobywanie wiedzy i rozwój intelektualny idą w parze z rozwojem osobistym i duchowym. Pielęgnujemy tradycyjne wartości chrześcijańskie, pozostając otwarci na różne kultury, religie i narodowości. Uczymy nasze licealistki samodzielności, odpowiedzialności, sprawczości i wiary w to, że każdy jest ważny i ma wpływ na świat, w jakim żyjemy. Chcemy, aby z naszą pomocą odkrywały swój własny potencjał i jako absolwentki naszej szkoły śmiało sięgały po swoje marzenia.

Co nas wyróżnia:

• Trzy ścieżki edukacyjne:
    – klasy ogólne
    – klasy dwujęzyczne – zgodnie z wytycznymi MEiN
    – klasy matury międzynarodowej IB DP (III-IV LO) poprzedzone autorskim programem wstępnym opartym na wymaganiach polskiej podstawy programowej, tzw. pre-IB (I-II LO)

• Indywidualny wybór przedmiotów rozszerzonych od początku klasy II

• Zwiększona liczba godzin z obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych, w tym z języka angielskiego

• Zajęcia z native speakerem

• Profesjonalna kadra pedagogiczna wielu naszych nauczycieli posiada podwójne wykształcenie, doktorat lub dyplom zagranicznej uczelni, a także uprawnienia egzaminatorów

• Rosnące grono absolwentek studiujących na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Medyczny, SGH, Politechnika, Cambridge, Oxford, St. Andrews, Edinburgh)

• Współpraca międzynarodowa:
    -wymiany międzyszkolne (m.in. z Japonią i Węgrami)